Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński przekazał album dla WOŚP i przypomniał o akcji Caritas

Jarosław Kaczyński przekazał album dla WOŚP i przypomniał o akcji Caritas Kandydat Jarosław Kaczyński przekazał album o polskiej przyrodzie z podpisami m.in. Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego na licytację w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz powodzian. Przypomniał o sms-owej akcji Caritasu na rzecz osób poszkodowanych przez powódź.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Warszawie Kaczyński podkreślał, że obie te akcje mają pomóc „tym wszystkim, którzy ponieśli straty, znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu powodzi, są ofiarą powodzi”.

Przypomniał, że jedna z akcji prowadzona jest przez Caritas, a powodzianom można pomagać poprzez wysyłanie sms-ów (pod numer 72 052). Jak zaznaczył, jej finał będzie miał miejsce w niedzielę. Wspieramy akcję Caritas poprzez tę konferencję i pokazanie publicznie numeru, na który można wysyłać sms - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Również w niedzielę pieniądze dla osób poszkodowanych przez powódź zbierać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To są bardzo ważne i potrzebne akcje i dlatego je wspieramy - dodał kandydat.

Zwrócił uwagę, że podczas akcji WOŚP zlicytowany ma być egzemplarz konstytucji z hasłem „Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza”, podpisany przez niego i jego kontrkandydata Bronisława Komorowskiego podczas środowej telewizyjnej debaty prezydenckiej.

„Mamy też album o polskiej przyrodzie, gdzie są podpisy świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, marszałka Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Napieralskiego, Waldemara Pawlaka i mój, a także podpis premiera Donalda Tuska” - powiedział kandydat. Jak zauważył, w albumie są podpisy kilku czołowych polityków, w tym czterech kandydatów na prezydenta.

Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że podarunek ten zostanie przyjęty przez szefa WOŚP Jurka Owsiaka i zlicytowany wraz z egzemplarzem konstytucji. To jest nasza dar na tę akcję - dodał.

Szefowa kampanii Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska wysłała w trakcie konferencji sms wspierający akcję Caritas.

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony