Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Paweł Poncyljusz: Cieszy nas ewolucja poglądów PO w zakresie służby zdrowia

Paweł Poncyljusz: Cieszy nas ewolucja poglądów PO w zakresie służby zdrowia „Zarówno dzisiejsze deklaracja PO, jak i pana marszałka Komorowskiego wskazywałyby na to, że PO chce zmienić zdanie na temat tego, jak ma wyglądać służba zdrowia. Jeśli tak jest to się cieszymy, bo to rokuje na rzetelną debatę po wyborach. Apelujemy do pana panie marszałku: rozmawiajmy spokojnie, rzetelnie” - powiedziała na konferencji prasowej szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik Rostkowska, odnosząc się do wysuwanych dzisiaj zarzutów sztabu Bronisława Komorowskiego. Wcześniej przytoczyła fragment programu Platformy Obywatelskiej z 2007 roku pt. „Polska Obywatelska”.

„Szpitale rządzą się takimi samymi zasadami rachunku ekonomicznego jak inne podmioty gospodarcze. Efektywne zarządzanie na poziomie szpitala jest niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia pacjentów, jak i personelu medycznego. Niestety, podobnie jak w przypadku na przykład przedsiębiorstw państwowych, nadzór właścicielski sprawowany przez podmioty państwowe nie sprzyja efektywnemu zarządzaniu w służbie zdrowia. Prywatyzacja będzie służyła poprawie efektywności, a więc podniesieniu jakości usług oraz obniżeniu ich kosztu. Nie ma powodów, aby szpitale nie były normalnymi przedsiębiorstwami, nadzorowanymi przez właścicieli za pośrednictwem rad nadzorczych, które – w trosce o zapewnienie wysokiej rentowności – zatrudniałyby najlepszych, dostępnych menedżerów. Dzięki prywatyzacji w Polsce powstałaby grupa wysokiej jakości menedżerów służby zdrowia, którzy są bardzo potrzebni z punktu widzenia obsługi całego systemu” - brzmiał przytoczony przez Kluzik-Rostkowska fragment .

Przypomniała przy okazji, że Komorowski nieraz deklarował, że jest dumny, iż był koordynatorem powstawania programu PO.

Z kolei rzecznik sztabu wyborczego kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz powiedział w TVN24, że nie wie, za co mają przepraszać: „Nie wiemy, które tak naprawdę słowa zabolały PO, a także marszałka Komorowskiego. Cieszy nas to, że dochodzi do pewnej ewolucji poglądów w zakresie służby zdrowia Platformy Obywatelskiej.”

JS/TVN24

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony