Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem

Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem Rozszerzenie relacji gospodarczych, w tym energetycznych, to niektóre tematy środowej rozmowy prezesa PiS, kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem - powiedział PAP europoseł PiS Paweł Kowal.

Zdaniem Kowala, który uczestniczył w spotkaniu, bardzo istotne jest to, że premier Węgier z pierwszą wizytą wybrał się właśnie do Warszawy. „To pokazuje, że traktuje on kontakty z Polską, jako uprzywilejowane, a Jarosław Kaczyński odpowiedział na to bardzo pozytywnie” - mówił.

Europoseł relacjonował, że rozmówcy kilkakrotnie podejmowali temat partii premiera Orbana - Fidesz, która zwyciężyła w kwietniowych wyborach parlamentarnych, zdobywając konstytucyjną większość ponad dwóch trzecich miejsc w parlamencie (263 z 386 mandatów). „Jest to zwycięstwo wartości i widać, że w Europie Środkowej będą zwyciężały partie, które odpowiadają na realne oczekiwania obywateli, odwołują się do poważnej polityki i do poważnych problemów” - powiedział Kowal.

Podkreślił, że Kaczyński i Orban przedyskutowali kwestie związane z rozszerzeniem relacji gospodarczych, energetycznych, w Europie Środkowej. Dodał, że „dość szczegółowo” omówiono także relacje między obu krajami również w innych dziedzinach, tym bardziej, że było to spotkanie dwóch polityków, którzy mają duże doświadczenia na najwyższych stanowiskach w państwie.

We wtorek Orban rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem.

(PAP)

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony