Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński spotkał się z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”

Jarosław Kaczyński spotkał się z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”

Jarosław Kaczyński spotkał się dzisiaj w Warszawie z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Kandydat na Prezydenta RP złożył podziękowania za poparcie jego startu w wyborach prezydenckich.

„Odbyła się szczera, blisko dwugodzinna rozmowa z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim” - tak po zakończeniu posiedzenia jego przebieg Polskiej Agencji Prasowej podsumował sekretarz Komisji Krajowej NSZZ „S” Jacek Rybicki.

Jarosław Kaczyński „po pierwsze podziękował Solidarności za poparcie go w wyborach prezydenckich; po drugie podziękował za raport Polska praca 2010, który - jego zdaniem - bardzo dobrze ilustruje pewne problemy pracowników; po trzecie wsparł program Polski solidarnej; po czwarte zaapelował, żeby skończyć wojnę polsko-polską, która szkodzi i przeszkadza w merytorycznej rozmowie” - relacjonował Rybicki.

Obecni na posiedzeniu członkowie komisji pytali kandydata o „bardzo konkretne” sprawy m.in. „dotyczące górnictwa” - dodał sekretarz KK NSZZ „S”.

„Upewniliśmy się co do tego, że myślimy, czujemy i mówimy na tych samych częstotliwościach” - powiedział Polskiej Agencji Prasowej przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek.

W kwietniu Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” poparła kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. „Szanując indywidualne poglądy członków naszego związku, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność uważa, że wybór pana Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Polski daje największą gwarancję kontynuacji programu Solidarnej Polski realizowanego przez Lecha Kaczyńskiego” - napisali związkowcy w przyjętym wówczas stanowisku.

(PAP)

Galeria zdjęć

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony