Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego zainaugurował „Akcję Fala Pomocy”

Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego zainaugurował „Akcję Fala Pomocy” Społeczny komitet poparcia kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego zainaugurował we wtorek w Warszawie projekt pt. „Akcja Fala Pomocy”, w ramach którego od przyszłego tygodnia przeprowadzane będą w internecie aukcje charytatywne na rzecz powodzian.

Jak mówiła Elżbieta Jakubiak ze sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta, pomysłodawcami akcji są członkowie warszawskiego społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego, którzy porozumieli się z innymi komitetami społecznymi z całego kraju.

„Dzisiaj rozpoczynamy Akcję Fala Pomocy dla powodzian. Wszyscy członkowie społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego przybyli z różnymi przedmiotami, które będą przeznaczone na aukcję, a dochody z tej aukcji będą przeznaczone na konkretny cel: na pomoc powodzianom, na odbudowywanie szkół i przedszkoli” - powiedziała Jakubiak podczas konferencji prasowej w Centrum Informacyjnym „Europejski”.

Podkreśliła, że członkowie społecznego komitetu postanowili wesprzeć powodzian, oddając na aukcję „najcenniejsze rzeczy”.

„Po wielkiej fali powodzi, która wyniosła z domów Polaków osobiste przedmioty, zdjęcia i rzeczy niezbędne do życia, członkowie komitetu postanowili wesprzeć ich i pomóc tym, co mają, co jest dla nich najcenniejsze, a jednocześnie to, co może być zlicytowane” - zaznaczyła Jakubiak.

Poinformowała, że cała akcja pomocy dla powodzian będzie prowadzona nie tylko w czasie kampanii wyborczej. „Aukcje przedmiotów będą organizowane w internecie od przyszłego tygodnia, natomiast zbiórka przedmiotów, które będą licytowane, będzie trwała cały rok” - powiedziała posłanka.

Jakubiak podczas konferencji zachęcała wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w licytacjach oraz w zbiórce przedmiotów.

„Mamy nadzieję, że dary będą płynęły z całej Polski. Chcemy, aby wszystkie komitety, które są w dużych i małych miastach, organizowały zbiórki tych przedmiotów, które staną się wsparciem dla powodzian” - podkreśliła Jakubiak.

Wśród rzeczy już przeznaczonych na licytację znalazły się książki, płyty CD, obrazy i instrumenty muzyczne.

JS/PAP

Galeria zdjęć

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony