Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Bielan: 22 maja start kampanii Jarosława Kaczyńskiego

22 maja na Pl. Teatralnym w Warszawie Jarosław Kaczyński oficjalnie rozpocznie swoją kampanię wyborczą - poinformował w niedzielę rzecznik PiS Adam Bielan.

„Od początku mówiliśmy, że stanie się to w drugiej połowie maja, mamy już ustaloną dokładną datę i miejsce” - powiedział Bielan w radiu Zet. „Chcieliśmy to zrobić w stolicy z różnych względów” - dodał.

Jak zaznaczył, kandydat PiS na prezydenta „jest zmuszony sytuacją, kalendarzem wyborczym i będzie to robił”.

Bielan poinformował, że w związku z planowanym startem kampanii w Warszawie Jarosław Kaczyński nie będzie 22 maja w Łodzi. Wcześniej w mediach pojawiały się informacje, że prezes PiS wystąpi pierwszy raz publicznie właśnie tego dnia, podczas konwencji ugrupowania w Łodzi. „Nie, nie będzie w Łodzi. Nie możemy być w dwóch miejscach na raz” - wyjaśnił Bielan.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek w rozmowie z PAP, że „wkrótce” Jarosław Kaczyński przedstawi swój program wyborczy. Według niego, będzie on oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji „4x4” sformułowanej przez b. szefową klubu PiS Grażynę Gęsicką. „Była to koncepcja współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską” - przypomniał.

Rodzina, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa - w tych dziedzinach Gęsicka zaproponowała współpracę PiS z PO, Lewicą i PSL. PiS proponowało m.in. zmiany w systemie emerytalnym, renegocjację umowy gazowej z Rosją, powołanie Rady Prezydencji złożonej z przedstawicieli wszystkich sił politycznych, którzy określiliby wspólnie priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, powołanie konwentu konstytucyjnego.
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony