Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński: musimy zwyciężyć, przed nami kolejne wybory

Jarosław Kaczyński: musimy zwyciężyć, przed nami kolejne wybory „Musimy dalej zmieniać Polskę, przed nami kolejne wybory: samorządowe, parlamentarne, musimy być nadal zmoblizowani, musimy zwyciężyć” - oświadczył w niedzielę Jarosław Kaczyński. Pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu, któremu sondażowe wyniki wyborów prezydenckich dają zwycięstwo.

Pierwsze sondażowe wyniki w II turze wyborów prezydenckich dają minimalne zwycięstwo Komorowskiemu. TNS OBOP dla TVP: Komorowski - 53,1 proc., Kaczyński - 46,9 proc.; SMG KRC dla TVN: Komorowski - 51,1 proc., Kaczyński - 48,9 proc.; Homo Homini dla Polsatu: Komorowski 51,1 proc., Kaczyński - 48,9 proc.

„Kochani, szanowni państwo, muszę zacząć od tego, czego wymaga dobry zwyczaj: gratuluję zwycięzcy, gratuluję Bronisławowi Komorowskiemu” - powiedział Jarosław Kaczyński.

Dziękował przede wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach, a w szczególności tym, którzy go poparli, a - jak dodał - jest ich bardzo dużo.

„Jest ich tak dużo, że możemy spokojnie powiedzieć, że Polska się zmieniła” - oświadczył Kaczyński.

„Polska się zmieniła i naszym zadaniem jest z tej zgromadzonej siły skorzystać, musimy dalej zmieniać Polskę, przed nami kolejne wybory: samorządowe, parlamentarne, musimy być nadal zmobilizowani, musimy zwyciężyć” - przekonywał. „Musimy pamiętać, że aby zwyciężyć, trzeba pamiętać o maksymie Józefa Piłsudskiego zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo” - powiedział Jarosław Kaczyński.

Kandydat na Prezydenta podziękował także wszystkim, którzy zaangażowali się w wybory i jego kampanię wyborczą. „Tysiącom wolontariuszy, tym którzy pracowali w komisjach wyborczych, członkom komitetów poparcia” - mówił Jarosław Kaczyński

„Jest za co dziękować, dziękuję wszystkim, którzy w sztabie” - powiedział i ucałował rękę szefowej sztabu Joannie Kluzik-Rostkowskiej.

Jarosław Kaczyński, wspominając w niedzielę Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z „ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch”, który doprowadził do jego dzisiejszego wyniku wyborczego.

„I chciałbym, w tym momencie, wspomnieć także tego, i tych, dzięki których tu jesteśmy: mojego brata, innych poległych w katastrofie smoleńskiej” - powiedział.

Dodał, że pozostało po nich „wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć”. „Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym” - oświadczył.

Jarosław Kaczyński apelował, by pamiętać o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, bo „z ich tragicznej, męczeńskiej śmierci wyrósł ten ruch, który doprowadził do dzisiejszego wyniku”.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, to z pracy i służby jego brata - Lecha Kaczyńskiego - wyrosła „nowa jakość w polskim życiu publicznym: powrót do wartości, powrót do patriotyzmu”. „Wszyscy w tej kampanii musieli się do tego stosować i to było także nasze wielkie zwycięstwo” - podkreślił.

Jarosław Kaczyński wyraził też nadzieję, że tych, którzy poparli go w wyborach prezydenckich, nie zabraknie w kolejnych kampaniach wyborczych. „Bo przede wszystkim Polska jest najważniejsza” - zaznaczył.

„Dziękuję wam i liczę na jedno: że gdy rozpoczną się - a przecież to jeszcze będzie w tym roku - kolejne kampanie, nie zabraknie was, bo wszystkie są ważne. Bo przede wszystkim: Polska jest najważniejsza” - powiedział Jarosław Kaczyński.

JS/PAP/TVN24.pl

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony