Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Joanna Kluzik-Rostkowska: niech Komorowski wycofa się ze swoich słów

Joanna Kluzik-Rostkowska: niech Komorowski wycofa się ze swoich słów Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała w poniedziałek, że ma nadzieję, iż Bronisław Komorowski wycofa swoją wypowiedź, w której zarzucił Kaczyńskiemu, że chciał on odejść od unijnych dopłat dla rolników.

Chodzi o wypowiedź Komorowskiego z niedzielnej debaty telewizyjnej z Kaczyńskim. Kandydat na prezydenta przywołał wtedy depeszę PAP relacjonującą publikację „European Voice” z sierpnia 2006 r. W tekście tym napisano, że według ówczesnego polskiego premiera Jarosława Kaczyńskiego „należy zrestrukturyzować budżet UE i odejść od rolnych dotacji”.

„Mam nadzieję, że Bronisław Komorowski honorowo wycofa się ze słów powiedzianych wczoraj w końcówce debaty” - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska na konferencji prasowej w Warszawie.

Pytana, czy Komorowski zostanie pozwany w trybie wyborczym odpowiedziała, że sztab Kaczyńskiego nie chce uciekać się do drogi sądowej.

„Nie jest prawdą, że Jarosław Kaczyński nie prostował, nie dementował słów, które zostały wydrukowane w European Voice” - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. Sztab Jarosława na dowód tego cytował depeszę PAP i wypowiedź Kaczyńskiego w Polskim Radiu, gdzie ówczesny premier zapewniał, że nie chce odejścia od dopłat dla rolników.

Szefowa sztabu kandydata na Prezydenta dodała, że Jarosław Kaczyński w poniedziałek w Londynie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem i przedstawicielami Partii Konserwatywnej i „dowiedział się, okazało się, że Partia Konserwatywna nie jest przeciwniczką wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej”.

Jarosław Kaczyński oświadczył w poniedziałek w Londynie, że nie mówił nigdy o odbieraniu pieniędzy polskim rolnikom. Jego zdaniem zarzucanie mu takiego poglądu to „ciągnące się od wielu lat oszustwo”.

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony