Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Adam Bielan: największym zagrożeniem dla tożsamości lewicy jest PO

„Wyborcy lewicy, ale też innych kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze muszą sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcą pełnego monopolu jednej partii, Platformy Obywatelskiej” - mówi Adam Bielan, członek sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w „Gościu Radia ZET” - mówi członek sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w „Gościu Radia ZET”.

Monika Olejnik: Adam Bielan, Prawo i Sprawiedliwość, wita Monika Olejnik, jasność na pana twarzy, 4,5 proc. to niewiele.

Adam Bielan: Dzień dobry bardzo.

M.O.: Dzień dobry bardzo.

A.B.: Bardzo dobre wyniki, znacznie lepsze niż dawały nam ośrodki badania opinii publicznej, które troszeczkę się skompromitowały.

Monika Olejnik: Znaczy SMG/KRC.

A.B.: SMG/KRC, ale też PBS, który dawał 51 proc. w piątek, mam nadzieję, że przynajmniej przez dwa tygodnie dadzą nam odpocząć od swoich wyników. Jak sobie przypomnimy z jakiego pułapu startował Jarosław Kaczyński, w pierwszym sondażu homo-homini 15 kwietnia miał 3 proc., a zyskał pewnie około 36, to rzeczywiście wynik bardzo dobry, najlepszy w historii w ogóle Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński najpewniej dostał około 6 milionów głosów, przypomnę w 2007 PiS dostał 5 milionów sto, a w 2005 Lech Kaczyński w pierwszej turze niecałe 5 milionów, więc to jest wynik imponujący i chciałem podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w naszą kampanię, tysiącom wolontariuszy, kilka tysięcy osób się zgłosiło w ogóle naszej stronie pomagać i proszę ich jeszcze o dwa tygodnie.

Przeczytaj cały wywiad
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony