Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Kluczem do zwycięstwa jest wiara, że zwyciężyć można

Kluczem do zwycięstwa jest wiara, że zwyciężyć można Kandydat na prezydenta RP Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników, że kluczem do zwycięstwa jest wiara i przekonanie, iż zwyciężyć można i trzeba.

„Przyszedłem tutaj, żeby podziękować Wam, podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach, podziękować szczególnie tym, którzy poparli mnie” - zaczął swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Jak zaznaczył, „kluczem do ostatecznego zwycięstwa, bo - te wybory nie są zakończone - jest nasza wiara, nasze przekonanie, że zwyciężyć można i trzeba”.

„Zwyciężymy” - rozległy się w odpowiedzi okrzyki zwolenników kandydata PiS, zgromadzonych na wieczorze wyborczym.

Z sondażowych wyników wyborów prezydenckich TNS OBOP dla TVP wynika, że Bronisław Komorowski uzyskał 40,7 proc., a Jarosław Kaczyński - 35,8 proc.

Jarosław Kaczyński podziękował także Grzegorzowi Napieralskiemu (SLD) za zaproponowanie „okrągłego stołu” w sprawie służby zdrowia.

Jak mówił, chciał wyrazić wdzięczność tym, którzy podjęli propozycję „poważnej rozmowy”.

„Ja w tę rozmowę nieustannie wierzę” - podkreślił.

„Dziś chciałem wyrazić wdzięczność tym, którzy tę propozycje rozmowy podjęli i sami wysunęli swoje propozycje, dziękuje panu Napieralskiemu, za to, że zaproponował okrągły stół w sprawie służby zdrowia, właśnie o to chodzi” - mówił Jarosław Kaczyński.

Jak oświadczył, musimy zwyciężyć dla naszej ojczyzny, dla Polski. Dodał, że w kampanii prezydenckiej mówił o odnowie, która będzie polegała na tym, ze zamiast ciężkich słów będziemy mieli „poważną rozmowę”.

„W kampanii przed II turą wyborów chcemy mówić o wielkich polskich problemach i o tym wszystkim, co się w ostatnich trudnych, tragicznych miesiącach wydarzyło w naszym kraju” - powiedział Jarosław Kaczyński. „Przed nami 12 trudnych, ale mam nadzieję pięknych dni” - dodał.

„Chcemy (...) polityki na poważnie, państwa na poważnie, chcemy, by polskie problemy, te wielkie problemy, które pozostają wciąż nierozwiązane, a które zobaczyliśmy choćby przy okazji powodzi, znalazły w końcu drogę ku rozwiązaniu, ku temu, co jest nam wszystkim bardzo potrzebne” - mówił Kaczyński podczas wieczoru wyborczego.

Jak dodał, „o tym chcemy rozmawiać, a także o tym wszystkim, co się w tych ostatnich trudnych, tragicznych miesiącach wydarzyło w naszym kraju”.

„Musimy umieć postawić wszystkie te problemy, które w każdym normalnym demokratycznym kraju byłyby w takiej sytuacji postawione i wysunąć wszystkie wnioski, które byłyby w każdej normalnie funkcjonującej demokracji wysunięte” - powiedział Kaczyński.

„I to jest nasz cel na te 12 dni, 12 trudnych, ale mam nadzieję pięknych dni, w których będziemy się różnić, ale będziemy się różnić pięknie, choć obawiam się, że w niektórych sprawach będziemy się różnić bardzo mocno” - dodał kandydat.

„Życzę tego Polsce, życzę tego nam, życzę tego także mojemu konkurentowi. Wszystko dla Polski, bo Polska jest najważniejsza” - powiedział Kaczyński, nawiązując do swego wyborczego hasła.

MS / PAP

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony