Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Joanna Kluzik-Rostkowska: niech marszałek nie chowa się za plecami Ewy Kopacz

Joanna Kluzik-Rostkowska: niech marszałek nie chowa się za plecami Ewy Kopacz Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska ponownie zaapelowała do kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby przyjął zaproszenie na piątkową wieczorną debatę z Jarosławem Kaczyńskim nie chował się za plecami minister zdrowia Ewy Kopacz.

„Panie marszałku, dzisiaj rano na Kongresie Kobiet, przekonywał pan, że jest twardym facetem. Apeluję, proszę nie chować się za plecami pani minister Kopacz i przyjąć zaproszenie na debatę” - powiedziała Kluzik-Rostkowska PAP.

„Jeżeli marszałek przyjdzie na debatę, będzie mógł wyjaśnić czy nad pakietem ustaw zdrowotnych Ewy Kopacz głosował zgodnie z dyscypliną klubową, czy czynił to wbrew własnym przekonaniom” - zaznaczyła.

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego podkreśliła, że bardzo ceni sobie kompetencje minister zdrowia. Zaznaczyła, że będzie wielokrotnie okazja z nią porozmawiać nt. służby zdrowia w parlamencie. Dodała, że toczy się kampania wyborcza i to kandydaci na prezydenta powinni przedstawiać swoje poglądy na ten temat.

Na wcześniejsze zaproszenie Bronisława Komorowskiego przez Joannę Kluzik-Rostkowską na wieczorną debatę, PO odpowiedziała, że na debatę stawi się minister zdrowia Ewa Kopacz.

JS/PAP

Galeria zdjęć

Materiały wideo

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony