Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński w debacie wyborczej: zdrowie nie może być towarem

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej debaty wyborczej powiedział, że nie można sprywatyzować tych przedsiębiorstw, które mają znaczenie strategiczne. Wymienił w tym kontekście sektor energetyczny, porty, lasy państwowe. „I nie można prywatyzować służby zdrowia w tym sensie, w którym była mowa w programie PO, tam zostało to bardzo dokładnie opisane. Że powinny tutaj działać normalne zasady rynkowe, także tutaj troszkę się panu marszałkowi dziwię” - mówił kandydat na prezydenta.

Zaznaczył, że PO głosowała także przeciwko poprawce, która zakazywałaby przy komercjalizacji przykazywania przez samorządy powyżej 50 proc. udziałów, a więc w istocie - w ocenie Kaczyńskiego - prywatyzację szpitali.

„Zdrowie nie może być towarem, człowiek nie może być towarem, w tej dziedzinie muszą obowiązywać inne zasady niż w obrocie gospodarczym. To jest podstawa naszego myślenia, ono ma oczywiście oparcie w konstytucji. Dlatego będziemy tego bronić, a jeżeli pan marszałek zmienił zdanie, jestem mu wdzięczny” - mówił Kaczyński.

JS/PAP
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony