Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński: zaczyna się ważny czas dla modernizacji Polski

Kandydat na prezydenta Jarosław Kaczyński uważa, że dla Polski jest teraz „szczególny czas” ważny dla modernizacji kraju oraz pokazujący „bardzo dobrą” twarz naszego społeczeństwa. „Zadaniem prezydenta jest ten proces tworzyć, współmodelować i wyciągnąć rękę do wszystkich innych” - mówił.

Podczas debaty w TVP Jarosław Kaczyński podkreślił, że mamy „dzisiaj dosyć szczególny czas, z jednej strony zaczyna się 10-lecie, które będzie bardzo ważne dla procesu modernizacji Polski i doganiania Zachodu, z drugiej strony mamy do czynienia z pewnymi nowymi zjawiskami społecznymi, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, które pokazują dobrą, bardzo dobrą twarz naszego społeczeństwa”.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, te nowe zjawiska mogą i powinny budować podstawy nowego kształtu polskiej polityki, który będzie się charakteryzował znacznie spokojniejszym sposobem jej uprawiania, bardziej merytorycznym dyskursem politycznym, który będzie skoncentrowany wokół tego, co jest najważniejsze dla obywateli, m.in. służba zdrowia.

Według Jarosława Kaczyńskiego, zadaniem prezydenta jest ten proces tworzyć, współmodelować i wyciągnąć rękę do wszystkich innych. „Ja z całą pewnością to zrobię” - podkreślił Kaczyński. Dodał, że jest rad, że może w tym gronie debatować oraz liczy na ciekawą i merytoryczną debatę.

JS/PAP
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony