Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Paweł Poncyljusz: debata Kaczyński-Komorowski między I a II turą wyborów

Rzecznik sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz zapowiedział, że debata między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim odbędzie się między pierwszą a drugą turą wyborów. Według niego, do takiego spotkania nie dojdzie przed 20 czerwca.

„Na pewno debata jeden na jeden Jarosław Kaczyński - Bronisław Komorowski będzie między pierwszą a drugą turą wyborów” - powiedział Poncyljusz, pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej o to, kiedy odbędzie się debata kandydatów PiS i PO.

Przypomniał, że w niedzielę Jarosław Kaczyński weźmie udział w debacie w TVP. O godz. 20 spotkają się tam trzej kandydaci, oprócz Kaczyńskiego, także Grzegorz Napieralski (SLD) i Waldemar Pawlak (PSL). Bronisław Komorowski, zaproszony do debaty, nie weźmie w niej udziału.

Poncyljusz, dopytywany, czy wobec tego przed pierwszą turą wyborów debaty „jeden na jeden” nie będzie, odpowiedział: „wydaje się, że przed pierwszą turą warto by poszerzyć to grono, stąd propozycja telewizji publicznej (...), aby stanęli do debaty przedstawiciele ugrupowań zasiadających w parlamencie i tak naprawdę reprezentujących większość wyborców”.

Na czwartek zapowiedziano spotkanie szefów sztabów Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego - Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Sławomira Nowaka w sprawie debaty między tymi kandydatami. Kluzik-Rostkowska powiedziała w środę dziennikarzom, że rozmowa ma dotyczyć debaty zaproponowanej przez TVN.

Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział w środę PAP, że TVN wystosował zaproszenie do sztabów Komorowskiego i Kaczyńskiego w sprawie debaty „jeden na jeden” w proponowanym terminie 15 czerwca.

JS/PAP
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony