Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Joanna Kluzik-Rostkowska apeluje do Bronisława Komorowskiego o powstrzymanie Palikota

Joanna Kluzik-Rostkowska apeluje do Bronisława Komorowskiego o powstrzymanie Palikota Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała w środę do kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego, by powstrzymał Janusza Palikota przed zakłócaniem środowego wiecu Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie.

Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła na konferencji prasowej, że od wtorku dochodzą do kierowanego przez nią sztabu wyborczego „bardzo niepokojące wieści (...), że Janusz Palikot będzie dzisiaj starał się wszystkimi możliwymi sposobami zakłócić spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Lublina”.

„W związku z tym ja bardzo apeluję do pana marszałka Komorowskiego, żeby powstrzymał swojego przyjaciela Janusza Palikota przed tego typu agresywną kampanią” - powiedziała szefowa sztabu wyborczego kandydata PiS.

Zacytowała przy tym fragment wywiadu publicysty Cezarego Michalskiego z Palikotem, w którym - według niej - polityk PO relacjonował przebieg dyskusji w PO w sprawie tego, czy powinien zostać wyrzucony z Platformy. „Komorowski powiedział: ja wiem, że uważacie działania Janusza za kontrowersyjne, ale jak go usuniecie z partii, ja też odchodzę; znam go wiele lat i daję słowo honoru, że jestem w stanie nad nim zapanować, jestem pewien, ręczę własnym słowem, że jest lojalny wobec Platformy, możecie mnie osobiście uczynić odpowiedzialnym politycznie za niego” - cytowała Kluzik-Rostkowska.

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego powiedziała, że „jeżeli pan Bronisław Komorowski czuje się odpowiedzialny za Janusza Palikota, będzie w stanie powiedzieć nie dla tego typu kampanii, dla tego typu próby zakłócania spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Lublina”. „Gorąco wierzę, że pan Bronisław Komorowski odpowie na ten nasz apel pozytywnie i powstrzyma Janusza Palikota” - zaznaczyła Kluzik-Rostkowska.

Zaapelowała też do wszystkich, którzy „znajdą się na placu w Lublinie”, żeby „nie dali się sprowokować żadnymi działaniami prowadzonymi przez Janusza Palikota i osoby, które zaprosił do współpracy”.

JS/PAP
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony