Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Konwencja wyborcza Jarosława Kaczyńskiego w Zakopanem

Konwencja wyborcza Jarosława Kaczyńskiego w Zakopanem Jarosław Kaczyński, kandydat na urząd Prezydenta RP, Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w sobotę ze swoimi wyborcami na Placu Niepodległości w Zakopanem. Wizytę rozpoczął w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, skąd - w asyście trzydziestu górali jadących na koniach i trzymających w dłoniach biało-czerwone flagi - udał się dorożką w stronę zakopiańskich Krupówek. Zaraz po przyjeździe Jarosław Kaczyński przeszedł przez licznie zgromadzony tłum, który przywitał go gorącymi owacjami.

Przed przybyciem Jarosława Kaczyńskiego na Plac Niepodległości, głos zabrała szefowa Sztabu kandydata Joanna Kluzik-Rostkowska. Wiec wyborczy, formalnie otwierający kampanię prezydencką, rozpoczął się po godzinie 14:00 odśpiewaniem hymnu państwowego. Zanim na scenie pojawił Jarosław Kaczyński, przemówienia wygłosili kolejno Zofia Stachoń-Bigos (prezes Stowarzyszenia Wywłaszczonych Współwłaścicieli Hal i Polan w Tatrach), Jerzy Zacharko (radny miasta Zakopane) i Jan Piczura (szef PiS w powiecie tatrzańskim).

„Nadchodzi czas podjęcia kolejnego wysiłku. Zabierzmy swoje rodziny i wszyscy oddajmy swój głos na Jarosława Kaczyńskiego” - apelował Zacharko - „Od nas będzie zależało, kto będzie prezydentem”. Na pytanie, kto wygra wybory prezydenckie, tłum parokrotnie skandował nazwisko Jarosława Kaczyńskiego.

„Polska woła - mówił Piczura - Trzeba jej pomóc. Nasi ludzie zginęli w Smoleńsku. Zginęła elita, wśród niej prezydent Lech Kaczyński. Ale wśród nas są ich następcy (...) Górale wołają: trzeba nam dobrego gazdy”. Wejściu kandydata na urząd Prezydenta RP towarzyszył polonez z filmu pt.: „Pan Tadeusz”. Podczas wystąpienia Jarosław Kaczyński przedstawił program wyborczy, kryjący się pod hasłem całej kampanii - „Polska jest najważniejsza”. Za najważniejsze dla przyszłości Polski i jej obywateli Kaczyński uznał zakończenie polsko-polskiej wojny, mądrą politykę gospodarczą i wzmocnienie Polski na arenie międzynarodowej.

„Mamy dzisiaj prawo do marzenia o Polsce zasobnej, silnej, sprawiedliwej, w której jest praca dla każdego, w której każdy czuje się u siebie. To jest marzenie ludzi, którzy głosują na różne partie - ale to ich łączy - chcą żyć w takiej dumnej, liczącej się w Europie Polsce” – mówił Kaczyński, zbierając owacje od zgromadzonych na wiecu ludzi.

Na spotkanie z Prezesem przyjechały delegacje z całej Małopolski, m.in. z Tarnowa, Krakowa, Chrzanowa i Myślenic. Zgromadzeni na Placu Niepodległości entuzjastycznie skandowali „dziękujemy”, „nasz prezydent”, odśpiewali również Jarosławowi Kaczyńskiemu „Sto lat”. Pomimo padającego nieustannie deszczu wystąpienie Prezesa zostało przyjęte w skupieniu, a poparcie dla pomysłów na przyszłość Polski wyrażano gromkimi brawami. Przed odjazdem Jarosław Kaczyński został przewiązany góralskim pasem. „Bardzo dziękuję. Przyjść tutaj dzisiaj to naprawdę poświęcenie, dziękuję” - pożegnał zgromadzonych, którzy w odpowiedzi skandowali: „Niech żyje”. Przez czas trwania wiecu nad parasolami zmokniętego tłumu powiewały polskie flagi.

Konwencję zakończył koncert grupy De Press.

Magdalena Żuraw

Galeria zdjęć

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony