Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Milion siedemset tysięcy podpisów poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

Milion siedemset tysięcy podpisów poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

Zebranie 100 tysięcy podpisów, mimo krótkiego czasu nie było żadnym problemem. Momentalnie podpisów było więcej. Tysiące ludzi bez niczyjej namowy zaangażowało się w akcję zbierania podpisów popierających kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego.

„Emocje związane ze zbieraniem tych podpisów są dla mnie najlepszym dowodem, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego jest w zasięgu ręki. Głęboko wierzymy, że zwyciężymy. To wzmacnia moją wiarę w to, że uda się nam te wybory wygrać” - powiedziała szefowa sztabu wyborczego Joanna Kluzik-Rostkowska.

Przed złożeniem podpisów do PKW Jarosław Kaczyński spotkał się z grupą 30 osób, która zbierała podpisy poparcia pod jego kandydaturą. Podziękował wszystkim, którzy zbierali podpisy i którzy się podpisali.

Jeszcze w trakcie spotkania i po zawiezieniu podpisów do PKW do sztabu wpływały kolejne podpisy zwiększając sumę wszystkich podpisów do miliona siedmiuset tysięcy.

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej do zarejestrowania kandydata na Prezydenta RP wymagane jest złożenie 100 tysięcy podpisów obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.

Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony