Serwis archiwalny

AktualnościRSS

TNS OBOP: 36 proc. poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

TNS OBOP: 36 proc. poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski w pierwszej turze wyborów może liczyć na poparcie 50 proc. wyborców, kandydat PiS Jarosław Kaczyński - na 36 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu „Forum” w TVP Info.

Gdyby w drugiej turze spotkali się Komorowski i Kaczyński, marszałek Sejmu pokonałby prezesa PiS w stosunku 61 do 39 proc.

Z badania wynika również, że 4 proc. respondentów poparłoby Grzegorza Napieralskiego (SLD), 3 proc. - Waldemara Pawlaka (PSL).

Po 2 proc. ankietowanych wskazało Andrzeja Olechowskiego i Andrzeja Leppera (Samoobrona). Kandydata Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka oraz Janusza Korwin-Mikkego (Wolność i Praworządność) popiera po 1 proc.

TNS OBOP przeprowadził sondaż metodą telefoniczną 6 maja, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób.

O wskazanie popieranego kandydata na prezydenta poproszono w I turze 816 osób, które wiedziały na kogo będą głosować (18 proc. było niezdecydowanych). W II turze 916 osób miało swojego kandydata (8 proc. niezdecydowanych). W badaniu nie zadano pytania, czy respondent weźmie udział w wyborach.

źródło: PAP
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony