Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Debata Jarosław Kaczyński-Bronisław Komorowski przed II turą wyborów

Jarosław Kaczyński zapewnił dzisiaj podczas konferencji prasowej, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, to debata „jeden na jeden” między nim, a Komorowskim oczywiście się odbędzie. „W drugiej rundzie oczywiście do takiego spotkania dojdzie, jeśli będzie druga runda” - powiedział Kaczyński.

Pytany, czy jeszcze przed pierwszą turą stanie do takiej debaty odparł, że musiałby w przeciągu tygodnia odbyć kilka takich spotkań, co - jak zaznaczył - „nie miałoby większego sensu”.

Jarosław Kaczyński wyraził także nadzieję, że marszałek Sejmu weźmie udział w niedzielnej debacie w TVP. „W przyszłą niedzielę odbędzie się debata w składzie, który jest dopuszczalny z punktu widzenia reguł demokratycznych. Mam nadzieję, że pan Komorowski będzie w niej uczestniczył” - powiedział kandydat na Prezydenta.

Wcześniej sztabowcy Jarosława Kaczyńskiego także mówili, że debata Kaczyński-Komorowski odbędzie się, ale dopiero przed drugą turą wyborów. Szefowa sztabu kandydata PiS Joanna Kluzik-Rostkowska podczas piątkowej konferencji prasowej wykluczyła możliwość zorganizowania debaty „jeden na jeden” przed pierwszą turą.

„Jesteśmy przed pierwszą turą wyborów, gdzie mamy 10 kandydatów ubiegających się o najwyższy urząd w państwie, w związku z tym uważamy, że w tej pierwszej turze należy debatować w szerszym gronie niż jeden na jeden” - powiedziała.

„Jesteśmy przekonani, że w drugiej turze dojdzie do tej debaty jeden na jeden” - dodała Kluzik-Rostkowska.

„W tej chwili myślimy o rozmowach w szerszym gronie. Natomiast w oczywisty sposób liczymy na to, że pan marszałek Komorowski nie przestraszy się i będzie chciał dyskutować z Jarosławem Kaczyńskim przed drugą turą” - mówiła Kluzik-Rostkowska.

Wyraziła nadzieję, że Komorowski pojawi się na niedzielnej debacie w TVP.

Rzecznik sztabu PiS Paweł Poncyljusz podkreślał, że "cały czas ma w uszach" wypowiedź Komorowskiego, który - stwierdził rzecznik - mówił, że wystąpi w debacie, jeśli zgodzi się Kaczyński.

„Kiedy Jarosław Kaczyński potwierdził swoją obecność na debacie w telewizji publicznej (w niedzielę - PAP), w tym momencie okazało się, że Bronisław Komorowski już nie był zainteresowany taką debatą, na którą zgodził się Jarosław Kaczyński” - powiedział Poncyljusz.

Poinformował, że w czwartek odbyło się spotkanie w TVP w sprawie niedzielnej debaty - na której obecność zapowiedzieli Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak. Jak mówił, kandydaci będą stali, a pytania zadawać będzie dwójka dziennikarzy - o ich wyborze zdecyduje telewizja.
Drukuj
Powrót do listy
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony